Informace o nás

Důvod vzniku RYNKU

Divadelní spolek Rynek vznikl v roce 2011, pro účely secvičení jednoaktové hry Manželství naruby a její prezentace na Oblastní přehlídce jednoaktových her: "Přeštická aktovka".
Nezanedbatelný podíl na vzniku spolku, měl kamarád Ludvík Pouza, principál přeštického divadelního spolku Úhlavan, který byl jazýčkem na vahách v rozhodování: "hrát či nehrát".

Proč název RYNEK

Protože zakládající členové jsou z malé vesničky Újezd u Plánice, respektive její ještě menší části, které se z recese říká "Kozí rynek". O Kozím rynku se více dozvíte zde: www.kozirynek.net  

Historie RYNKU

Ačkoliv RYNEK vznikl oficiálně v roce 2011, dá se říci, že spolek fungoval již daleko dříve před svým vznikem. :-) Různé dřívější aktivity Kozího rynku, recesistické a kulturní akce, totiž vymýšleli titéž členové.

Divadelní zkušenosti RYNKU

RYNEK je nové seskupení, ale ansábl tvoří lidé z dlouholetými zkušenostmi z prostředí divadla i filmu. Někteří členové jsou obdařeni i odborným vysokoškolským vzděláním z Dramatické výchovy na ZČU v Plzni či studiem Divadelního manažerství na JAMU v Brně. Herci RYNKU mají za sebou desítky představení v jiných ochotnických spolcích. Zejména klatovském "Za oponou", plánickém "Farním divadelním spolku" a také v klatovském ochotnickém spolku K.O.S. 

Dále píšeme scénáře a vyvíjíme aktivity ve veřejných produkcích nejen divadelních. :)

Jaké jsou cíle RYNKU

Cílem RYNKU je hrát pro radost svou a zejména Vás diváků. Pokud tedy budete mít zájem o naše představení či jiné služby, rádi si popovídáme o Vaší nabídce. 

 

Informace o Újezdu u Plánice

Obec Újezd u Plánice je malá vesnička, ležící v malebném údolí v pošumavském kraji, cca 15 km východně od Klatov. Žije se zde tradicemi a ve svém okolí je obec známá mmj. občasnými recestickými akcemi. Je zde také velký kulturní dům, ve kterém se dějí různé kulturní i nekulturní akce.
Zde je krátká prezentace obce.